Praha na pokraji volby

Praha patří mezi 15 nejbohatších regionů v Evropě. V Praze průměrný měsíční příjem významně převyšuje průměr celostátní. Praha je zkrátka regionem bohatým. A když se řekne bohatství, tak to vzbuzuje závist. Bohužel je tomu tak i v případě našeho hlavního města, na které se ostatní dívají zkrze prsty svých emocí. Tu starostové malých obcí, tu zase kvůli olympiádě či kvůli parkovacím zónám.

Poslení nápad uspořádat v Praze Olympiádu skončil postavením hotelu Olympic v pražském Karlíně. Doufám, že současný nápad s Olympiádou neskončí otevřením konečné stanice metra kdesi v letňanských polích. Stejně tak doufám, že zavádění parkovacích zón za halasného odporu středočechů a budování záchytných parkovišť neskončí jen zvýšením ceny za jízdné prostředky MHD.

A to mám štěstí, že nepatřím mezi dříve narozené a nepobývám v některém z domovu důchodců. Dozveděl bych se, že pokud přežiju 9 let, mohu se ocitnout na dlažbě. Zkrátka se všem těm, kteří na Prahu dívají skrze prsty svých emocí nedivím. Ovšem se ani nedivím nám pražanům. Praha nás všechny změnila na lovce za vlastním úspěchem a zapomínáme, že tu nejsme sami. Zapomínáme, že i my to můžeme změnit.

Je čas se zastavit a rozhlédnout se kolem. Je čas se zamyslet nad těmi, kdo Praze vládnou a jak. Praha je na pokraji volby. Konec vlády jedné strany.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892